Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Listar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Action
pt: Ação

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Project administration
pt: Administração do projeto

en: Administrative interface for project management and related modules.
pt: Interface administrativa para gerenciamento de projetos e módulos relacionados

en: Overview
pt: Visão geral

en: File path
pt: Caminho do arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: edit
pt: editar

en: mail
pt: email

en: n/a
pt: n/d

en: User
pt: Usuário

en: file
pt: arquivo

en: All
pt: Tudo

en: Revision ID
pt: Identificador da revisão

en: Filter
pt: Filtrar

en: E-mail address
pt: Endereço de email

en: directory
pt: diretório

en: General
pt: Geral

en: !time ago
pt: há !time

en: Operation
pt: Operação

en: Approved
pt: Aprovado

en: Save repository
pt: Salvar repositório

en: Pending
pt: Pendente

en: Revision
pt: Revisão

en: Break lock
pt: Desfazer bloqueio
