Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Inativo

en: Action
pt: Acção

en: Last Updated
pt: Última Actualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Tag
pt: Etiqueta

en: File path
pt: Caminho do ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: edit
pt: editar

en: mail
pt: email

en: n/a
pt: não disponível

en: User
pt: Utilizador

en: file
pt: ficheiro

en: All
pt: Todos

en: Revision ID
pt: ID Revisão

en: Filter
pt: Filtro

en: E-mail address
pt: Endereço de email

en: General
pt: Geral

en: !time ago
pt: !time atrás

en: Operation
pt: Operação

en: Approved
pt: Aprovado

en: A label for the repository that will be used in all user visible messages.
pt: Um rótulo para o repositório que será utilizado em todas as mensagens do utilizador visível.

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: The @vcs account %username has been updated successfully.
pt: A @vcs conta %username foi actualizada com sucesso.

en: Undefined
pt: Indefinido

en: Pending
pt: Pendente

en: Revision
pt: Revisão
