Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Username
uk: Користувач

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Події

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Action
uk: Дія

en: Last Updated
uk: Останнє оновлення

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Project administration
uk: Керування проектами

en: Administrative interface for project management and related modules.
uk: Адміністративний інтерфейс для керування проектами й зв'язаних модулів.

en: Overview
uk: Огляд

en: Tag
uk: Тег

en: File path
uk: Шлях до файлу

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Message
uk: Повідомлення

en: edit
uk: редагувати

en: tag
uk: тег

en: mail
uk: пошта

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: file
uk: файл

en: All
uk: Все

en: Filter
uk: Фільтр

en: E-mail address
uk: Електронна пошта

en: directory
uk: каталог

en: General
uk: Загальне

en: !time ago
uk: !time тому

en: Operation
uk: Дія

en: Approved
uk: Схвалене

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Commits
uk: Передачі

en: Repository
uk: Сховище

en: Create account
uk: Створити реєстрацію

en: Version Control
uk: Керування версіями

en: Commit Log
uk: Журнал внесення

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Queued
uk: В черзі

en: Pending
uk: Очікування

en: Declined
uk: Відмовлене

en: contact form
uk: Форма контактів

en: Question:
uk: Питання:

en: Reason:
uk: Причина:

en: Revision
uk: Версія

en: Branch
uk: Гілка

en: Commit
uk: Передати

en: Break lock
uk: Перервати блокування
