Version Control API (6.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Action
uk: Дія

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Tag
uk: Теґ

en: File path
uk: Шлях до файла

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Description field
uk: Поле опису

en: mail
uk: пошта

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Added
uk: Додано

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: E-mail address
uk: Адреса електронної пошти

en: General
uk: Загальне

en: !time ago
uk: !time тому

en: Other
uk: Інше

en: Select a view
uk: Вибір виду

en: Operation
uk: Дія

en: Full
uk: Повністю

en: Modified
uk: Змінено

en: special
uk: спеціальний

en: Commits
uk: Внесення

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: The %repository repository has been deleted.
uk: Репозиторій %repository вилучено.

en: Version Control
uk: Керування версіями

en: Commit Log
uk: Журнал внесення

en: fetch now
uk: отримати зараз

en: Short
uk: Короткий

en: Revision
uk: Редакція

en: Branch
uk: Гілка

en: Removed
uk: Вилучене

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Plugins
uk: Плаґіни

en: <None>
uk: <Нічого>

en: Copied
uk: Скопійовано

en: Commit
uk: Передати

en: Title field
uk: Поле заголовку

en: Break lock
uk: Зняти блокування

en: Link field
uk: Поле посилання

en: by !author
uk: авторство !author

en: Locked since @date.
uk: Заблоковано з @date.

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
uk: Поле, яке буде використовуватися як поле заголовку елемента RSS для кожного рядка.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
uk: Поле, яке буде використовуватися як поле посилання елемента RSS для кожного рядка. Це має бути відносний шлях Drupal.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
uk: Поле, яке буде використовуватися як поле опису елемента RSS для кожного рядка.

en: Creator field
uk: Поле автора

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
uk: Поле, яке буде використовуватися як поле автора елемента RSS для кожного рядка.

en: Publication date field
uk: Поле дати публікації

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
uk: Для плаґіну стилю рядка необхідно зазначити які поля виду застосовуватимуться як елемент RSS.
