Version Control API (6.x-2.0-beta2) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Action
pl: Akcja

en: Last Updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Edit
pl: Edytuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Description field
pl: Pole opisu

en: mail
pl: e-mail

en: User
pl: Użytkownik

en: All
pl: Wszystko

en: Added
pl: Dodano

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: General
pl: Ogólne

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Select a view
pl: Wybierz widok

en: Operation
pl: Czynność

en: Full
pl: Pełny

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Short
pl: Krótka

en: Revision
pl: Wersja

en: Removed
pl: Usunięto

en: Base URL
pl: Bazowy URL

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: <None>
pl: <Brak>

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: Link field
pl: Pole odnośnika

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako tytuł elementu RSS dla każdego wiersza.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
pl: Pole, które ma być używane jako odnośnik elementu RSS dla każdego wiersza. To musi być relatywna ścieżka Drupala.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako opis elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Creator field
pl: Pole autora

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako kreator elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Publication date field
pl: Pole daty opublikowania

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga okreslenia, które pola widoków mają być używane dla pozycji RSS.
