Version Control API (6.x-2.0-beta5) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: File path
cy: Llwybr ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: Description field
cy: Maes disgrifiad

en: mail
cy: post

en: User
cy: Defnyddiwr

en: All
cy: I gyd

en: E-mail address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: General
cy: Cyffredinol

en: !time ago
cy: !time yn ôl

en: Other
cy: Arall

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Short
cy: Byr

en: Revision
cy: Diwygiad

en: <None>
cy: <Dim>

en: Break lock
cy: Torri clo
