Version Control API (6.x-2.0-beta5) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Action
nl: Actie

en: Last Updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Tag
nl: Label

en: File path
nl: Bestandspad

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Description field
nl: Beschrijvingsveld

en: mail
nl: e-mail

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: General
nl: Algemeen

en: !time ago
nl: !time geleden

en: Other
nl: Andere

en: Select a view
nl: Kies een View

en: Operation
nl: Bewerking

en: Full
nl: Volledig

en: Modified
nl: Aangepast

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Short
nl: Kort

en: Revision
nl: Revisie

en: Removed
nl: Verwijderd

en: Base URL
nl: Basis-URL

en: <None>
nl: - Geen -

en: Attribution
nl: Naamsvermelding

en: Title field
nl: Titelveld

en: Break lock
nl: Ontgrendelen

en: Link field
nl: Link-veld

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als de RSS-item 'title' voor elke rij.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als RSS-item 'link' voor elke rij. Dit moet een relatief Drupalpad zijn.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als RSS-item 'description' voor elke rij.

en: Creator field
nl: 'Creator'-veld

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
nl: Het veld dat als het RSS-item 'creator' voor iedere rij zal worden gebruikt.

en: Publication date field
nl: Veld Publicatiedatum

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
nl: Rijstijl-plugin vereist dat wordt gespecificeerd welke overzichtsvelden voor een RSS-item worden gebruikt.
