Version Control API (6.x-2.0-beta6) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Action
tr: Eylem

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Tag
tr: Etiket

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: mail
tr: posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Added
tr: Eklendi

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: General
tr: Genel

en: !time ago
tr: !time önce

en: Other
tr: Diğer

en: Select a view
tr: Görünüm seçimi

en: Operation
tr: İşlem

en: Full
tr: Tam

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Short
tr: Kısa

en: Revision
tr: Sürüm

en: Removed
tr: Silindi

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: Title field
tr: Başlık alanı

en: Break lock
tr: Kilidi kır

en: Link field
tr: Bağlantı alanı

en: Plain text output
tr: Düz metin çıktı

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
tr: Her satırda RSS öğesi başlığı olarak kullanılacak alan.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
tr: Her bir satır için RSS öğesi bağlantısı olarak kullanılacak alan. Bu bir drupal göreceli yolu olmalıdır.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
tr: Her bir satır için RSS öğesi açıklaması olarak kullanılacak alan.

en: Creator field
tr: Oluşturan alanı

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
tr: Her bir satır için RSS öğesi oluşturan olarak kullanılacak alan.

en: Publication date field
tr: Yayınlanma tarihi alanı

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
tr: Satır stili eklentisi, RSS öğesi için kullanılacak görünüm alanının belirtilmesini gerektirir.
