Version Control API (6.x-2.0-beta8) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Action
hu: Művelet

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Tag
hu: Címke

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Description field
hu: Leírás mező

en: mail
hu: levél

en: User
hu: Felhasználó

en: All
hu: Mind

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: General
hu: Általános

en: !time ago
hu: !time

en: Other
hu: Egyéb

en: Select a view
hu: Nézet kiválasztása

en: Operation
hu: Művelet

en: Full
hu: Teljes

en: Modified
hu: Változtatott

en: special
hu: speciális

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Short
hu: Rövid

en: Revision
hu: Változat

en: Removed
hu: Eltávolított

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Plugins
hu: Beépülők

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: Title field
hu: Cím mező

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: Link field
hu: Hivatkozás mező

en: by !author
hu: !author által

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemcímeként lesz használva.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
hu: A mező ami minden sor RSS elemhivatkozásaként lesz használva. Egy drupal relatív útvonalnak kell lennie.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemleírásaként lesz használva.

en: Creator field
hu: Létrehozó mező

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemlétrehozójaként lesz használva.

en: Publication date field
hu: Közzététel dátuma mező

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
hu: A sorstílus bővítménynek szüksége van az RSS-elemként használandó <em>views</em> mezők meghatározására.
