Version Control API (6.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Action
fa: عملکرد

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tag
fa: برچسب

en: File path
fa: مسیر فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Description field
fa: فیلد توضیحات

en: mail
fa: فرستادن

en: User
fa: کاربر

en: All
fa: همه

en: Added
fa: اضافه شده

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: General
fa: عمومی

en: !time ago
fa: !time قبل

en: Other
fa: ساير

en: Select a view
fa: یک نما انتخاب کنید

en: Operation
fa: عملکرد

en: Full
fa: کامل

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: special
fa: ویژه

en: Short
fa: کوتاه

en: Revision
fa: بازبینی

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Break lock
fa: شکستن قفل

en: by !author
fa: توسط !author
