Version Control / Project* integration (6.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: tags
de: Tags

en: Next
de: Nächste

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Developers
de: Entwickler

en: Projects
de: Projekte

en: view
de: Ansicht

en: Release identification
de: Veröffentlichungskennzeichnung

en: This action cannot be undone.
de: Dieser Vorgang kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: tag
de: Schlagwort

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: branch
de: Zweig

en: Version Control
de: Versionskontrolle

en: locked
de: Gesperrt

en: Retry
de: Wiederholen

en: branches
de: Zweige

en: Not auto-publishing security update release.
de: Veröffentlichungen von Sicherheitsupdates nicht automatisch publizieren.

en: Branches
de: Zweige
