Version Control / Project Node integration (6.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: tags
hi: उपनाम

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: locked
hi: तालाबंद
