Vertical Tabs (6.x-1.0-beta7) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: <none>
pt: <nenhum>

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: 1 attachment | @count attachments
pt[0]: 1 anexo
pt[1]: @count anexos

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Not published
pt: Não publicado

en: Vertical tabs
pt: Separadores verticais

en: Vertical Tabs
pt: Separadores Verticais

en: Provides vertical tabs for the node form.
pt: Fornece separadores verticais para o formulário de nó.

en: Not in book
pt: Inexistente em livro

en: <create a new book>
pt: <criar um novo livro>

en: New book
pt: Novo livro

en: By @name on @date
pt: Por @name em @date

en: By @name
pt: Por @name

en: Sticky on top of lists
pt: Em destaque no topo das listas

en: Not in menu
pt: Não presente no menu

en: No attachments
pt: Sem anexos

en: Alias: @alias
pt: Caminho alternativo: @alias

en: No alias
pt: Nenhum caminho alternativo

en: No terms
pt: Nenhum termo

en: New revision
pt: Nova revisão

en: Include the following elements in the vertical tabs
pt: Incluir os seguintes elementos nos separadores vertical

en: New fieldsets will be included by default.
pt: Define novo campo e será incluído por predefinição.

en: No revision
pt: Nenhuma revisão

en: @number comments per page
pt: @number comentários por página

en: Requires a title
pt: Requer um título

en: No body
pt: Nenhum corpo

en: Enables fieldsets to be collapsed into a vertical tab display.
pt: Permite conjuntos de campos a ser recolhido em uma exposição de separador vertical.

en: Not restricted
pt: Não Restringido
