Vertical Tabs (6.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: None
pt: Nenhum

en: <none>
pt: «nenhum»

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: 1 attachment | @count attachments
pt[0]: 1 anexo
pt[1]: @count anexos

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Not published
pt: Não publicado

en: Vertical tabs
pt: Vertical Tabs

en: The selected fieldsets will be rendered as vertical tabs for this content type. The tabs are rendered in the same version as the original form's fieldsets.
pt: Os campos selecionados serão exibidos como tabs verticais neste tipo de conteúdo. As abas são exibidos do mesmo jeito que os conjuntos de campos originais.

en: Not in book
pt: Fora do livro

en: <create a new book>
pt: <criar um novo livro>

en: New book
pt: Novo livro

en: By @name on @date
pt: Por @name em @date

en: By @name
pt: Por @name

en: Sticky on top of lists
pt: Destacado no topo da lista

en: Not in menu
pt: Fora do menu

en: No attachments
pt: Sem anexos

en: Alias: @alias
pt: Endereço: @alias

en: No alias
pt: Não há um endereço

en: No terms
pt: Não categorizado

en: New revision
pt: Nova revisão

en: No revision
pt: Sem revisão

en: @number comments per page
pt: @number comentários por página

en: Requires a title
pt: Título requerido

en: Not restricted
pt: Sem restrições
