Vertical Tabs (6.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: <none>
nl: -geen-

en: 1 attachment | @count attachments
nl[0]: 1 bijlage
nl[1]: @count bijlagen

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Vertical tabs
nl: Verticale tabs

en: The selected fieldsets will be rendered as vertical tabs for this content type. The tabs are rendered in the same version as the original form's fieldsets.
nl: De geselecteerde veldgroepen zullen verschijnen als verticale tabbladen voor dit inhoudstype. De inhoud van de tabbladen is gelijk aan de originele veldgroepen.

en: Vertical Tabs
nl: Verticale tabs

en: Not in book
nl: Niet in een boek

en: <create a new book>
nl: <een nieuw boek aanmaken>

en: New book
nl: Nieuw boek

en: By @name on @date
nl: Door @name op @date

en: By @name
nl: Door @name

en: Not in menu
nl: Niet in een menu

en: No attachments
nl: Geen bijlagen

en: No alias
nl: Geen alias

en: No terms
nl: Geen termen

en: New revision
nl: Nieuwe revisie

en: No minimum
nl: Geen minimum

en: Vertical tabify this form.
nl: Verticale tabs op dit formulier toepassen.

en: Include the following elements in the vertical tabs
nl: De volgende elementen in vertikale tabbladen opnemen

en: No revision
nl: Geen revisie

en: @number comments per page
nl: @number reacties per pagina

en: Requires a title
nl: Een titel is verplicht

en: No body
nl: Geen berichttekst

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: Include new fieldsets in vertical tabs by default.
nl: Nieuwe veldgroepen standaard als verticaal tabblad toevoegen.

en: Minimum number of tabified fieldsets to show vertical tabs
nl: Minimum aantal tabulaire veldgroepen getoond in verticale tabbladen.

en: Non-tabified fieldsets do not count towards this minimum.
nl: Niet-tabulaire veldgroepen worden niet meegeteld voor dit minimum.

en: Expose vertical tabs selection on the edit content type forms.
nl: Toon verticale tabblad-selectie in het inhoudstype-formulier.

en: This feature will not work when adding a new content type and may not detect some fieldsets.
nl: Deze functie zal niet functioneren wanneer een nieuw inhoudstype wordt toegevoegd en kan waarschijnlijk bepaalde veldgroepen niet detecteren.

en: vertical tab
nl: verticale tab

en: Provides vertical tabs for supported forms like the node edit page.
nl: Voorziet in verticale tabbladen voor ondersteunde formulieren zoals het node-formulier.

en: Configure settings for vertical tabs.
nl: Instellingen voor vertical tabs configureren.
