Vertical Tabs (6.x-1.0-rc2) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: <none>
sv: &lt;ingen&gt;

en: 1 attachment | @count attachments
sv[0]: 1 bilaga
sv[1]: @count bilagor

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Vertical tabs
sv: Vertikala flikar

en: The selected fieldsets will be rendered as vertical tabs for this content type. The tabs are rendered in the same version as the original form's fieldsets.
sv: Den valda fältgruppen kommer att återges som vertikala flikar för denna innehållstyp. Flikarna återges i samma version som det ursprungliga formulärets fältgrupp.

en: Vertical Tabs
sv: Vertikala flikar

en: Not in book
sv: Ej i bok

en: <create a new book>
sv: <skapa en ny bok>

en: New book
sv: Ny bok

en: By @name on @date
sv: Av @name @date

en: By @name
sv: Av @name

en: Not in menu
sv: Ej i meny

en: No attachments
sv: Inga bilagor

en: No alias
sv: Inga alias

en: No terms
sv: Inga termer

en: New revision
sv: Ny version

en: No minimum
sv: Inget minsta antal

en: Vertical tabify this form.
sv: Aktivera vertikala flikar för detta formulär.

en: Include the following elements in the vertical tabs
sv: Inkludera följande element i de vertikala flikarna

en: No revision
sv: Inga versioner

en: @number comments per page
sv: @number kommentarer per sida

en: Requires a title
sv: Kräver en titel

en: No body
sv: Ingen brödtext

en: Enables fieldsets to be collapsed into a vertical tab display.
sv: Möjliggör att fältgrupper är hopfällda i en vertikal flikvisning.

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Include new fieldsets in vertical tabs by default.
sv: Inkludera nya fältgrupper i vertikala flikarna som standard.

en: Minimum number of tabified fieldsets to show vertical tabs
sv: Minsta antal fältgrupper (som kan visas i en flik) att visa i vertikala flikar

en: Non-tabified fieldsets do not count towards this minimum.
sv: Fältgrupper som inte kan visas i en flik räknas inte till det minsta antalet.

en: Expose vertical tabs selection on the edit content type forms.
sv: Visa vertikala flikval på redigeringsformulär för innehållstyper.

en: This feature will not work when adding a new content type and may not detect some fieldsets.
sv: Den här funktionen kommer inte att fungera när man lägger till en ny innehållstyp och kanske inte upptäcker några fältgrupper.

en: vertical tab
sv: vertikal flik

en: Provides vertical tabs for supported forms like the node edit page.
sv: Tillhandahåller vertikala flikar till formulär som redigeringssidan för noder.
