Vertical Tabs (6.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: <none>
fr: --aucun--

en: 1 attachment | @count attachments
fr[0]: @count fichier attaché
fr[1]: @count fichiers attachés

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Not published
fr: Non publié

en: Vertical tabs
fr: Onglets verticaux

en: The selected fieldsets will be rendered as vertical tabs for this content type. The tabs are rendered in the same version as the original form's fieldsets.
fr: Les groupes de champs sélectionnés seront affichés en tant qu'onglets verticaux pour ce type de contenu. Les onglets sont affichés dans la même version que les groupes de champs du formulaire d'origine.

en: Not in book
fr: Pas dans le livre

en: <create a new book>
fr: --créer un nouveau livre--

en: New book
fr: Nouveau livre

en: By @name on @date
fr: Par @name le @date

en: By @name
fr: Par @name

en: Not in menu
fr: Pas dans le menu

en: No attachments
fr: Aucune pièce jointe

en: Alias: @alias
fr: Alias : @alias

en: No alias
fr: Aucun alias

en: No terms
fr: Aucun terme

en: New revision
fr: Nouvelle version

en: No minimum
fr: Pas de minimum

en: No revision
fr: Aucune version

en: @number comments per page
fr: @number commentaires par page

en: Requires a title
fr: Titre obligatoire

en: No body
fr: Pas de corps

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: Configure settings for vertical tabs.
fr: Configurer les paramètres de Vertical tabs.
