Viddler (6.x-1.11) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Default
id: Bawaan

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Code
id: Kode

en: Allowed values list
id: Daftar nilai yang diperbolehkan

en: Allowed values
id: Nilai diizikan

en: Permalink
id: Link permanen

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: %name: illegal value.
id: @name: nilai larangan.

en: Thumbnail width
id: Lebar thumbnail

en: Thumbnail height
id: Tinggi thumbnail

en: Bar with progress meter
id: Bar dengan meteran kemajuan

en: Throbber
id: Pendenyut

en: Starting upload...
id: Memulai pengunggahan...

en: Uploading... (@current of @total)
id: Mengunggah...(@current dari @total)
