Viddler (6.x-1.9) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Default
ja: デフォルト

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Code
ja: コード

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: PHP code
ja: PHPコード

en: Video
ja: ビデオ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
ja: PHP に精通した方専用： 使用する値のキー配列として返す PHP コードを &lt;?php ?&gt; を含めずに記入してください。 このフィールドが入力されている場合、このコードによって返される値は上記で設定した使用する値のリストを上書きします。

en: Allowed values
ja: 使用する値

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: @label (!name) - Allowed values
ja: @label (!name) - 許可された値

en: %name: illegal value.
ja: '%name' は不正な値です。

en: Thumbnail width
ja: サムネイルの幅

en: Thumbnail height
ja: サムネイルの高さ

en: Starting upload...
ja: アップロード開始…

en: Uploading... (@current of @total)
ja: アップロード中 (@total 中 @current )
