Viddler (6.x-2.2) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Default
sv: Förvald

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Code
sv: Kod

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: PHP code
sv: PHP-kod

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
sv: Enbart avancerat användande: PHP-kod som skall returnera en spärrad lista av tillåtna värden. Skall inte inkludera avgränsarna &lt;?php ?&gt;. Om detta fält är ifyllt kommer listan som returneras av denna kod att åsidosätta det tillåtna värdet i listan ovan.

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: &lt;none&gt;
sv: &lt;ingen&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
sv: Du har inte tillåtelse att mata in PHP-kod.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
sv: De möjliga värdena detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad i formatet nyckel|etikett. Nyckeln är värdet som kommer att lagras i databasen och måste överensstämma med typen på fältet  (%type). Etiketten är valfri, och om den inte anges kommer nyckeln att anges.<br />Tillåtna HTML-taggar: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
sv: Denna PHP-kod angavs av en administratör och kommer att åsidosätta listan med tillåtna värden ovan.

en: @label (!name) - Allowed values
sv: @label (!name) - Tillåtna värden

en: %name: illegal value.
sv: %name: otillåtet värde.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sv: %name: värdet får inte vara längre än %max tecken.

en: Thumbnail width
sv: Miniatyrbildens bredd

en: Thumbnail height
sv: Miniatyrbildens höjd

en: New Upload
sv: Ny uppladdning

en: Bar with progress meter
sv: Stapel med förloppsindikator

en: Throbber
sv: Laddningsindikator

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
sv: Din server stödjer möjligheten att visa uppladdningsförlopp. "Laddningsindikatorn" visar inte förlopp men tar upp mindre utrymme i formuläret. Du vill förmodligen använda detta om du enbart kommer att ladda upp små filer, eller om du stöter på problem med förloppsindikatorn.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
sv: Ett oåterkalleligt fel har inträffat. Detta formulär saknades från serverns cache. Försök att ladda om sidan och skicka igen.

en: Starting upload...
sv: Påbörjar uppladdning...

en: Uploading... (@current of @total)
sv: Laddar upp... (@current av @total)
