Viddler (6.x-2.3) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Default
oc: Per defaut

en: Code
oc: Còde

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: PHP code
oc: Còde PHP

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: &lt;none&gt;
oc: &lt;pas cap&gt;

en: %name: illegal value.
oc: %name : valor illegala.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
oc: %name : la valor deu pas dépasser %max caractèrs.

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: Starting upload...
oc: Començament del transferiment...

en: Uploading... (@current of @total)
oc: Transferiment en cors... (@current sus @total)
