Video (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Author
fa: نویسنده

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Download
fa: دانلود

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Image
fa: تصویر

en: View
fa: مشاهده

en: This will display the number of times this has been played.
fa: این تعداد دفعات اجرا را نشان خواهد داد.

en: This will display the number of times this has been downloaded.
fa: این تعداد دفعات دانلود شدن را نشان خواهد داد.

en: This will display a download link if the node allows it.
fa: این پیوند دریافت را نشان خواهد داد، اگر گره اجازه داده باشد.

en: URL
fa: نشانی

en: File Size
fa: اندازه فایل

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Upload
fa: بارگذاری

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Download latest Windows Media Player
fa: آخرین نسخه Windows Media Player را دانلود کنید

en: login
fa: لاگین

en: Google
fa: گوگل

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: access control
fa: کنترل دسترسی

en: Hours
fa: ساعت

en: Seconds
fa: ثانیه

en: or
fa: یا

en: Video
fa: ویدیو

en: Minutes
fa: دقیقه

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: 1 min | @count min
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 sec | @count sec
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Configure different aspects of the video module and its plugins
fa: پیکربندی اجزای مختلف ماژول ویدیو و افزونه‌های آن

en: More information.
fa: اطلاعات بیشتر
