Video (6.x-1.0) - en to sk translation catalogue (33 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Author
sk: Autor

en: Last Updated
sk: Naposledy aktualizované

en: Download
sk: Prevziať

en: Image
sk: Obrázok

en: View
sk: Zobraziť

en: This will display the number of times this has been played.
sk: Zobrazí koľko krát to bolo prehraté.

en: This will display the number of times this has been downloaded.
sk: Zobrazí koľko krát to bolo prevzaté.

en: This will display a download link if the node allows it.
sk: Zobrazí odkaz na prevzatie, ak to uzol povoľuje.

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Upload
sk: Nahrať

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: download
sk: prevzatie

en: ZIP
sk: PSČ

en: Default width
sk: Predvolená šírka

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Hours
sk: Hodiny

en: Seconds
sk: Sekundy

en: or
sk: alebo

en: Minutes
sk: Minúty

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
sk: Uprednostnite jednoduchý text pre vyhnutie sa problémom s HTML entitami!

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: Video: Play count
sk: Video: Počet prehratí

en: Video: Download count
sk: Video: Počet prevzatí

en: Video: Length
sk: Video: Dĺžka

en: This will display the play length of the video.
sk: Zobrazí dĺžku tohto videa.

en: Video: Download link
sk: Video: Odkaz na prevzatie

en: Video: Play link
sk: Video: Odkaz na prehranie

en: This will display a play link if the node allows it.
sk: Zobrazí link na prehranie, ak to uzol povoľuje.

en: Play
sk: Prehrať
