Video (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Title
da: Titel

en: Author
da: Forfatter

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Download
da: Hent

en: register
da: registrér

en: Image
da: Billede

en: View
da: Vis

en: This will display the number of times this has been played.
da: Viser hvor mange gange filen er blevet spillet.

en: This will display the number of times this has been downloaded.
da: Viser hvor mange gange filer en blevet downloadet.

en: This will display a download link if the node allows it.
da: Viser et download-link hvis indholdselementet tillader det.

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Client ID
da: Klient ID

en: login
da: log ind

en: Default width
da: Standardbredde

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: access control
da: adgangskontrol

en: Hours
da: Timer

en: Seconds
da: Sekunder

en: or
da: eller

en: Audio bitrate
da: Lyd bithastighed

en: Minutes
da: Minutter

en: videos
da: videoer

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
da: Brug erstatninger med ren tekst for at undgå problemer med HTML-elementer.

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: Allowed extensions
da: Tilladte udvidelser

en: create a new account
da: opret en ny konto
