Video (6.x-2.5-beta1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Download
ja: ダウンロード

en: register
ja: 登録

en: Image
ja: 画像

en: Preview
ja: プレビュー

en: View
ja: ビュー

en: Length
ja: 長さ

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Upload
ja: アップロード

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: download
ja: ダウンロード

en: login
ja: ログイン

en: Default width
ja: デフォルトの横幅

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Hours
ja: 時

en: Seconds
ja: 秒

en: or
ja: または

en: Syndicate
ja: 配信

en: Video
ja: ビデオ

en: This script is only executable from the command line.
ja: このスクリプトはコマンドラインでのみ実行可能です。

en: Minutes
ja: 分

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ja: HTML 要素での問題を回避するため、プレーンテキストで置き換えてください！

en: 1 year | @count years
ja[0]: 1年
ja[1]: @count年

en: 1 week | @count weeks
ja[0]: 1週
ja[1]: @count週

en: 1 min | @count min
ja[0]: 1分
ja[1]: @count分

en: 1 sec | @count sec
ja[0]: 1秒
ja[1]: @count秒

en: Allowed extensions
ja: 許可された拡張機能
