Video (6.x-2.6) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Download
id: Unduh

en: register
id: registrasi

en: Image
id: Gambar

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Length
id: Panjang

en: Download count
id: Jumlah unduhan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Upload
id: Unggah

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Client ID
id: ID Klien

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: login
id: masuk log

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Seconds
id: Detik

en: or
id: atau

en: Syndicate
id: Sindikat

en: 1 year | @count years
id[0]: 1 tahun
id[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
id[0]: 1 pekan
id[1]: @count pekan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: Allowed extensions
id: Ekstensi diperbolehkan
