Video (6.x-2.8) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Image
cy: Delwedd

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: View
cy: Gweld

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: 1 day | @count days
cy[0]: 1 diwrnod

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: or
cy: neu

en: Syndicate
cy: Cynghrair

en: 1 year | @count years
cy[0]: 1 flwyddyn

en: 1 week | @count weeks
cy[0]: 1 wythnos @count wythnos
