Video (6.x-2.8) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Download
hu: Letölt

en: register
hu: regisztráció

en: Image
hu: Kép

en: Preview
hu: Előnézet

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hosszúság

en: This will display the number of times this has been played.
hu: Ez megmutatja a megtekintések számát.

en: This will display the number of times this has been downloaded.
hu: Ez megmutatja a letöltések számát.

en: Download count
hu: Letöltések száma

en: URL
hu: Webcím

en: File Size
hu: Fájlméret

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Upload
hu: Feltöltés

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: download
hu: letölt

en: login
hu: bejelentkezés

en: Display download link
hu: Letöltési hivatkozás megjelenítése

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: access control
hu: elérés szabályozás

en: Hours
hu: Órák

en: Seconds
hu: Másodperc

en: or
hu: vagy

en: Syndicate
hu: Tartalommegosztás

en: Video
hu: Videó

en: Download link
hu: Letöltés hivatkozása

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: Minutes
hu: Perc

en: Stereo
hu: Sztereó

en: Mono
hu: Monó

en: file name
hu: fájlnév

en: videos
hu: videók

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
hu: A HTML entitás problémák miatt a szövegben a „raw-text” helyettesítők részesülnek előnyben!

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Allowed extensions
hu: Engedélyezett kiterjesztések

en: Google Video
hu: Google videó

en: 1 download | @count downloads
hu[0]: 1 letöltés
hu[1]: @count letöltés

en: This will display the width (x) of the video
hu: Ez megmutatja a videó szélességét (x).

en: This will display the height (y) of the video
hu: Ez megmutatja a videó magasságát (y).

en: Sort by the number of video plays.
hu: Rendezés a lejátszások alapján

en: Sort by the number of video downloads.
hu: Rendezés a letöltések alapján

en: This will display the thumbnail image for the video.
hu: Ez megjeleníti a videóhoz tartozó bélyegképet.

en: Play
hu: Lejátszás

en: Display playtime
hu: Lejátszási idő megjelenítése

en: Display filesize
hu: Fájlméret megjelenítése

en: File Type
hu: Fájl típusa

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Play link
hu: Lejátszási hivatkozás
