Video (6.x-4.6-beta1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: File path
nl: Bestandspad

en: (none)
nl: (geen)

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: General
nl: Algemeen

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Attach
nl: Bijvoegen

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Cron Settings
nl: Cron-instellingen

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De uploadmap %directory voor het bestandsveld %field (inhoudstype %type) kan niet worden gemaakt of is niet te bereiken. Een nieuw te uploaden bestand kan niet worden opgeslagen, dus is de upload gestopt.

en: Presets
nl: Instellingen

en: Your email address
nl: Uw e-mailadres

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
nl: De standaard afbeelding kan niet worden geüpload. De locatie %destination bestaat niet of is niet schrijfbaar.

en: filefield
nl: bestandsveld

en: Path settings
nl: Padinstellingen

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
nl: Er is een fout opgetreden. Het formulier ontbreekt in de servercache. Probeer de pagina te herladen en opnieuw te verzenden.

en: Automatically start video on page load
nl: Video automatisch starten zodra de pagina laadt

en: Start the video when the page and video loads
nl: Start de video wanneer de pagina en de video laden.

en: Appears in: @types
nl: Te zien in: @types

en: Player Settings
nl: Player instellingen

en: Select Video
nl: Video selecteren

en: An unrecoverable error occurred.
nl: Een onherstelbare fout heeft zich voorgedaan.
