Video (6.x-5.0-beta1) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: List
cy: Rhestr

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Edit
cy: Golygu

en: Help text
cy: Testun cymorth

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: General
cy: Cyffredinol

en: Attach
cy: Atodi

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: Information
cy: Gwybodaeth

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cy: Cyfeiriadur llwytho i fyny %directory i'r maes ffeil %field (math cynnwys %type) ddim yn gallu cael ei greu neu ddim yn gyrraeddadwy. Mae ffeil llwythiad i fyny diweddar methu cael ei gadw yn y cyfeiriadur yma o ganlyniad, a cafodd y llwythiad ei ganslo.

en: File system
cy: System ffeil

en: The file could not be uploaded.
cy: Ni ellir llwytho'r ffeil i fyny.

en: filefield
cy: maesffeil
