Video (6.x-5.0) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Back
it: Indietro

en: (none)
it: (nessuno)

en: Notes
it: Note

en: Configure
it: Configura

en: General
it: Generale

en: Cron settings
it: Impostazioni cron

en: Attach
it: Allega

en: Audio sample rate
it: Frequenza di campionamento audio

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Information
it: Informazioni

en: Thumbnails
it: Miniature

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
it: La cartella di caricamento %directory per il campo %field (nel tipo di contenuto %type) non può essere creata o non è accessibile. Non essendo possibile salvarvi il file appena caricato, il caricamento è stato annullato.

en: for
it: per

en: Example:
it: Esempio:

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: Your email address
it: Il tuo indirizzo e-mail

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: File extension
it: Estensione del file

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
it: L'immagine predefinita non può essere caricata. La destinazione %destination non esiste o non è scrivibile dal server.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
it: Errore irreparabile. Il form non è presente nella cache del server. Provare a ricaricare la pagina e inviare di nuovo il form.

en: Appears in: @types
it: Compare in: @types
