Video (6.x-5.0) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Back
pt: Voltar

en: (none)
pt: (nenhum)

en: Players
pt: Tocadores

en: Notes
pt: Notas

en: Configure
pt: Configurar

en: General
pt: Geral

en: Note
pt: Nota

en: Cron settings
pt: Configurações do Cron

en: Attach
pt: Anexar

en: Audio sample rate
pt: Sample rate do áudio

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Information
pt: Informações

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
pt: O diretório de destino %directory para o campo %field (Tipo de conteúdo %type) não pode ser criado ou não está acessível. O arquivo recém enviado não pode ser salvo neste diretório e, como consequência disso, o envio foi cancelado.

en: Delete preset
pt: Apagar preset

en: Example:
pt: Exemplo:

en: Add preset
pt: Adicionar preset

en: Preset name
pt: Nome do preset

en: Your email address
pt: Seu endereço de e-mail

en: File system
pt: Sistema de arquivos

en: The file could not be uploaded.
pt: Não foi possível transferir o arquivo.

en: File extension
pt: Extensão do arquivo

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
pt: A imagem padrão não pôde ser enviada. O destino %destination não existe ou não é gravável pelo servidor.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
pt: Ocorreu um erro irrecuperável. Este formulário foi perdido do cache do servidor. Tente recarregar a página e enviar o formulário novamente.

en: Appears in: @types
pt: Aparece em: @types

en: The file %file does not exist.
pt: O arquivo %file não existe.

en: An unrecoverable error occurred.
pt: Ocorreu um erro irrecuperável.
