Video Filter (6.x-2.8-beta1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Align
nl: Uitlijning

en: Instructions
nl: Instructies

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Default width setting
nl: Standaard breedte

en: Default height setting
nl: Standaard hoogte

en: Default autoplay setting
nl: Standaard automatisch afspelen

en: Substitutes [video:URL] with embedded HTML.
nl: Vervangt [video:URL] door embedded HTML.

en: You may insert videos with [video:URL]
nl: Video's kunnen worden ingevoegd met [video:URL]

en: Not all video formats support this setting.
nl: Niet alle video formaten ondersteunen deze instelling

en: Related videos setting
nl: Gerelateerde video's

en: Show "related videos"? Not all video formats support this setting.
nl: Toon  "gerelateerde video's"? Niet alle video formaten ondersteunen deze instelling.
