VideoField (6.x-1.2) - en to is translation catalogue (15 entries)

en: Display
is: Sýna

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Link to Flash player download
is: Hlekkur á niðurhalssíðu fyrir Flash spilara

en: Download the latest Flash player
is: Hlaða niður nýjasta Flash spilaranum

en: Link to Macromedia Shockwave Player Download Page
is: Hlekkur á niðurhalssíðu fyrir Macromedia Shockwave spilarann

en: Download latest Shockwave Player
is: Hlaða niður nýjasta Shockwave spilaranum

en: Link to QuickTime Download Page
is: Hlekkur á QuickTime niðurhalssíðu

en: Download latest Quicktime Player
is: Hlaða niður nýjasta Quicktime spilaranum

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: 1 year | @count years
is[0]: 1 ár
is[1]: @count ár

en: 1 week | @count weeks
is[0]: 1 vika
is[1]: @count vikur

en: 1 min | @count min
is[0]: 1 mín
is[1]: @count mín

en: 1 sec | @count sec
is[0]: 1 sek
is[1]: @count sek
