VideoField (6.x-1.34) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Your browser is not able to display this multimedia content.
nl: Uw browser kan dit multimedia-bestand niet afspelen.

en: Link to Windows Update
nl: Link naar Windows Update

en: Download latest Windows Media Player
nl: Download de nieuwste Windows Media Player

en: Problems viewing videos?
nl: Problemen met het bekijken van videos?

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Permitted upload file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
nl: Extensies die een gebruiker kan uploaden naar dit veld. Scheid extensies met een spatie en gebruik de punt niet, bijvoorbeeld: pdf doc txt. Als dit leeg blijft kunnen gebruikers ieder type bestand uploaden.

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 week | @count weeks
nl[0]: 1 week
nl[1]: @count weken

en: Automatically start video on page load
nl: Video automatisch starten zodra de pagina laadt

en: Start the video when the page and video loads
nl: Start de video wanneer de pagina en de video laden.

en: Download the plug-in for Firefox
nl: Download de plug-in voor Firefox

en: Link to Firefox Plug-in
nl: Link naar Firefox Plug-in

en: The videofield module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
nl: De Videofield-module is uitgeschakeld. De <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField-module</a> dient geïnstalleerd te zijn om Videofield te gebruiken.

en: Widget for uploading videos.
nl: Widget voor het uploaden van videos.

en: videofield embedded
nl: Videofield embedded

en: Displays video embedded in a web page.
nl: Geeft video embedded weer in een webpagina.

en: Defines a video field type for uploading videos.
nl: Definieert een video-veldtype voor het uploaden van video's.

en: Automatically start loading video on page load
nl: Video automatisch laden zodra de pagina laadt

en: Start loading video when the page loads
nl: Video laden zodra de pagina laadt

en: Width of video player
nl: Breedte van de video-player

en: Specify width (in px) for video player
nl: Geef breedte aan (in px) voor de video-player

en: Height of video player
nl: Hoogte van video-player

en: Specify height (in px) for video player
nl: Geef hoogte aan (in px) voor de video-player

en: Configure Videofield.
nl: Videofield instellen.

en: Player Settings
nl: Player instellingen

en: Cortado Applet location
nl: Cortado Applet locatie

en: You can download Cortado player from <a href="http://www.flumotion.net/cortado">here</a>. Then enter its location starting from Drupal root.
nl: U kunt de Cortado player <a href="http://www.flumotion.net/cortado">hier</a> downloaden. Vul daarna de locatie van de speler in, relatief ten opzichte van de Drupal root.

en: Play .mp4 files using
nl: mp4-bestanden afspelen met

en: Select which player to use when playing .mp4 videos.
nl: Kies welke speler gebruikt moet worden voor het afspelen van .mp4 video's.
