viewers (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerd instellingen

en: General
nl: Algemeen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Geef één pagina per regel op, als Drupal-paden. Het '*'-teken is een wildcard. Voorbeeldpaden zijn '%blog' voor de blog-pagina en '%blog-wildcard' voor elke persoonlijke blog. '%front' is de voorpagina.

en: Your settings have been saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nl: Als de PHP-modus is gekozen, geef dan de PHP-code op tussen %php. Merk op dat het uitvoeren van incorrecte PHP-code uw Drupalsite defect kan maken.

en: and
nl: en

en: Add to every page except the listed pages.
nl: Voeg toe aan elke pagina, behalve de genoemde pagina's.

en: Add to the listed pages only.
nl: Voeg toe aan de genoemde pagina's.

en: Add tracking to specific pages
nl: Voeg tracking toe op specifieke pagina's
