viewers (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: General
id: Umum

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
id: Jika mode-PHP dipilih, masukkan kode PHP anda di antara %php. Memasukkan kode PHP yang tidak benar bisa merusak situs Drupal anda.

en: and
id: dan

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu
