viewers (6.x-1.1-alpha1) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Pages
ar: الصفحات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: اعرض

en: Roles
ar: الأدوار

en: General
ar: عام

en: Save settings
ar: احفظ الإعدادات

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: authenticated user
ar: مستخدم معرف

en: and
ar: و
