viewers (6.x-1.1-alpha1) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Pages
cs: Stránky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Advanced Settings
cs: Rozšířené nastavení

en: Roles
cs: Role

en: General
cs: Obecné

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: authenticated user
cs: přihlášený uživatel

en: and
cs: a

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí
