viewers (6.x-1.1-alpha1) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Pages
ro: Pagini

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afişează

en: Roles
ro: Roluri

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ro: Dacă a fost ales modul PHP, introdu cod PHP intre %php. Reţine că executarea de cod PHP incorect poate duce la năruirea întregului sit Drupal.

en: authenticated user
ro: utilizator autentificat

en: and
ro: şi
