viewers (6.x-1.1-alpha2) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: user
da: bruger

en: Pages
da: Sider

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Roles
da: Roller

en: General
da: Generelt

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: users
da: brugere

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
da: Tilføj hvis følgende PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (PHP-tilstand, kun for eksperter).

en: authenticated user
da: godkendt bruger

en: and
da: og

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Add to every page except the listed pages.
da: Tilføj til alle sider undtagen de nævnte.

en: Add to the listed pages only.
da: Tilføj kun til de nævnte sider.

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: Use absolute link (begins with "http://")
da: Brug absolut link (begynder med "http://")

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
da: Hvis du ønsker at bruge dette i "vis dette felt som et link" i "linksti" skal du aktivere denne indstilling.
