viewers (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Name
fa: نام

en: User
fa: کاربر

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: General
fa: عمومی

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: users
fa: کاربران

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: and
fa: و

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Add to every page except the listed pages.
fa: افزودن به همه صفحات به جز صفحات فهرست شده.

en: The user ID
fa: شناسه کاربر
