viewers (6.x-1.1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: user
sv: användare

en: Pages
sv: Sidor

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Name
sv: Namn

en: User
sv: Användare

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: General
sv: Allmän

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad i form av Drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan och %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: users
sv: användare

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om PHP är valt skriver du PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats när den körs.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Lägg till om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: authenticated user
sv: inloggad användare

en: and
sv: och

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Add to every page except the listed pages.
sv: Lägg till på varje sida förutom de angivna sidorna.

en: Add to the listed pages only.
sv: Lägg till enbart till de angivna sidorna.

en: Add tracking to specific pages
sv: Lägg till spårning till specifika sidor

en: The user ID
sv: Användarens ID

en: Use absolute link (begins with "http://")
sv: Använd absolut länk (börjar med "http://")

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
sv: Om du vill använda detta som i "mata ut detta fält som en länk" i "sökväg för länk", så måste du aktivera detta alternativ.
