viewers (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Name
tr: İsim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: General
tr: Genel

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: users
tr: kullanıcılar

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.

en: authenticated user
tr: kayıtlı kullanıcı

en: and
tr: ve

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Add to every page except the listed pages.
tr: Listelenenler hariç tüm sayfalara ekle.

en: Add to the listed pages only.
tr: Sadece listelenen sayfalara ekle.

en: Add tracking to specific pages
tr: Belirli sayfaları takip et

en: visitor
tr: ziyaretçi

en: The user ID
tr: Kullanıcı ID'si

en: Use absolute link (begins with "http://")
tr: Mutlak bağlantı kullan ("http://" ile başlar)
