Views (6.x-2.16) - en to ug translation catalogue (114 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: user
ug: ئەزا

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: view
ug: كۆرۇش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Types
ug: تىپلار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Text
ug: تېكىست

en: read more
ug: داۋامى

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Input format
ug: كىرگۈزۈش فورماتى

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Month
ug: ئاي

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: node
ug: نۇقتا

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: filters
ug: سۈزگۈچلەر

en: reply
ug: ئىنكاس

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Read only
ug: ئوقۇغىلى بولىدۇ

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Translation status
ug: تەرجىمە قىلىنىغىنى

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ug: تەكشۇرۇشتە خاتالىق كۆرۇلدى.بېكەت مەسئۇلى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: filter
ug: سۈزۈش

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Comment status
ug: ئىنكاس ئەھۋالى

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: Poll
ug: سايلام

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى
