Views (6.x-2.7) - en to nn translation catalogue (112 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: delete
nn: slett

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: On
nn: På

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: default
nn: standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Path
nn: Sti

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: read more
nn: les meir

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Picture
nn: Bilete

en: User
nn: Brukar

en: Error
nn: Feil

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Input format
nn: Inndataformat

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til forsida

en: Log message
nn: Loggmelding

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: %time ago
nn: %time sidan

en: Month
nn: Månad

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: Role
nn: Rolle

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: reply
nn: svar

en: Default language
nn: Standard språk

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Moderated
nn: Moderert

en: revert
nn: tilbakestill

en: Read only
nn: Berre les

en: Apply
nn: Bruk

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Read/Write
nn: Les/skriv

en: <Any>
nn: <Alle>

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: contains
nn: inneheld

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
nn: Godkjenning feila, ver vennleg å prøve igjen. Om feilen varer ved må vi be deg ta kontakt med administrator for nettstaden.

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: View settings
nn: Innstillingar for visning

en: Default sort order
nn: Standard sortering

en: Starts with
nn: Startar med

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Contains any word
nn: Inneheld eit av orda

en: Contains all words
nn: Inneheld alle orda

en: Poll
nn: Avstemming
