Views (for Drupal 7) (6.x-3.0-alpha4) - en to be translation catalogue (309 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: footer
be: футэр

en: On
be: На

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: default
be: прадвызначана

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Center
be: Цэнтр

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Depth
be: Глыбіня

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: settings
be: налады

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Core
be: Ядро

en: Clean up
be: Выдаліць

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Path
be: Сцежка

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: Teaser
be: Цвялілка

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: read more
be: чытаць далей

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Mail
be: Пошта

en: User
be: Карыстальнік

en: Files
be: Файлы

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Node
be: Вузел

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: term
be: тэрмін

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Log message
be: Запіс у логу

en: File ID
be: Файл ID

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Fields
be: Палі

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Normal
be: Нармальны

en: %time ago
be: %time таму

en: Maximum
be: Максімум

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: System
be: Сістэма

en: Current
be: Бягучы

en: OR
be: АЛЬБО

en: node
be: матэрыял

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Basic
be: Асноўны

en: Role
be: Роля

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Tools
be: Прылады

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: reply
be: адказаць

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: revert
be: адкат

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Translations
be: Пераклады

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Apply
be: Ужыць

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Text area
be: Тэкставая вобласць

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Read/Write
be: Чытанне/Запіс

en: arguments
be: аргументы

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be: Вы павінны ўвесці прынамсі адно слова з @count ці болей сімвалаў.

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: contains
be: утрымлiвае

en: Data
be: Дадзенныя

en: In moderation
be: У мадэрацыі

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Or
be: Або

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Use default
be: Ужываць прадвызначанае

en: Display type
be: Тып паказу

en: No link
be: Няма спасылкі

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Title plus teaser
be: Назва і цвялілка

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: Display the node with standard node view.
be: Паказаць вузел у стандартным выглядзе.

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць зламаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: The CSS class to apply to the link.
be: Назва CSS класа для умацаваньня да спасылкі.

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Display as link
be: Паказваць як спасылку

en: Reduce duplicates
be: Паменшыць дублікаты

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: HTML List
be: HTML спіс

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Date and time of when the comment was posted.
be: Дата і час калі быў змешчаны каментар.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Node ID from URL
be: ID вузла з URL

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
be: Тэрміны таксаноміі прычэпленыя да вузлоў.

en: All terms
be: Усе тэрміны

en: upload
be: запампоўка

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: Restrict to the selected roles
be: Абмежаваць да абраных роляў

en: Display even if view has no result
be: Паказваць нават пры пустым выніку віда

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Short date format
be: Кароткі фармат даты

en: Medium date format
be: Сярэдні фармат даты

en: Long date format
be: Поўны фармат даты

en: The taxonomy term ID for the term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The taxonomy term name for the term.
be: Назва тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
be: Цэтлік для гэтай вобласці, які будзе паказаны толькі адміністратарам

en: Table summary
be: Падсумаванне табліцы

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Hide attachments in summary
be: Захаваць прышчэпкі ў падсумананні

en: Display extenders
be: Пашырэнне паказу

en: Empty display extender
be: Пустое пашырэнне паказу
