Views (6.x-3.0-rc3) - en to bs translation catalogue (645 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Next
bs: Sljedeći

en: user
bs: korisnik

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Block settings
bs: Postavke blokova

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Types
bs: Tipovi

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Parent
bs: Roditelj

en: Depth
bs: Dubina

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Display
bs: Prikaz

en: Node type
bs: Tip noda

en: Menu
bs: Meni

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Theme
bs: Tema

en: read more
bs: pročitaj sve

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: View type
bs: Tip view-a

en: Page
bs: Strana

en: Aggregator feed
bs: Agregator feed

en: Aggregator item
bs: Stavka agregatora

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Input format
bs: Format unosa

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Vocabulary name
bs: Ime riječnika

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Normal
bs: Normalno

en: %time ago
bs: prije %time

en: Up
bs: Gore

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Month
bs: Mjesec

en: System
bs: Sistem

en: node
bs: nod

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Basic
bs: Obični

en: Role
bs: Uloga

en: Case
bs: Tip slova

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: access all views
bs: pristup svim views-ima

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
bs: Views su prilagođene liste sadržaja na vašem sistemu. Oni su vrlo podesivi i pružaju vam kontrolu nad različitim prikazima sadržaja.

en: Tools
bs: Alati

en: Clone
bs: Klon

en: Summary, sorted ascending
bs: Pregled, sortiraj u rastućem nizu

en: Summary, sorted descending
bs: Pregled, sortiraj u padajućem nizu

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Expose
bs: Otkrij

en: Down
bs: Dole

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Order
bs: Poredak

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bs: Ime view-a mora biti samo alfanumeričko ili sa donjim critcama.

en: administer views
bs: administriraj views-e

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: Last checked
bs: Zadnji put provjereno

en: Profile
bs: Profil

en: filters
bs: filteri

en: fields
bs: polja

en: reply
bs: odgovori

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Other queries
bs: Ostali upiti

en: in
bs: u

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Source
bs: Izvor

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Query
bs: Upit

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Revert
bs: Vratiti

en: Convert
bs: Pretvori

en: Style
bs: Stil

en: revert
bs: vratiti

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Thousands separator
bs: Separator za hiljade

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: Relationships
bs: Odnos

en: Plural
bs: Pluralni

en: Relationship
bs: Relacija

en: relationships
bs: odnos

en: Sort criteria
bs: Kriterij za sortiranje

en: Read only
bs: Samo čitanje (read only)

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Storage
bs: Pohrana

en: Apply
bs: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: PHP Code
bs: PHP Kod

en: Translation
bs: Prevod

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Full node
bs: Puni node

en: Precision
bs: Preciznost

en: Permission
bs: Dozvole

en: Hide
bs: Sakrij

en: Read/Write
bs: Čitaj/Piši

en: Global
bs: Globalni

en: arguments
bs: argumenti

en: Thread
bs: Niz

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bs: Morate uključiti bar jednu pozitivnu ključnu riječ sa @count karaktera ili više.

en: Rearrange
bs: Preurediti

en: empty
bs: prazan

en: Aggregator
bs: Agregator

en: Attach to
bs: Zakači za

en: Argument type
bs: Tip argumenta

en: Remove this item
bs: Ukloni ovu stavku

en: No title
bs: Bez naslova

en: Module name
bs: Ime modula

en: Enter the module name to export code to.
bs: Unesite ime modula za izvoz koda.

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Edit this view
bs: Izmjeni ovaj view

en: Book parent
bs: Roditelj knjige

en: Top level book
bs: Najgornja knjiga

en: contains
bs: sadrži

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: No name
bs: Bez imena

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bs: Greška pri validaciji, pokušajte ponovo. Ukoliko se greška ponovi, molimo vas kontaktirajte administratora.

en: In moderation
bs: U moderaciji

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Case sensitive
bs: Razlika između malih i velikih slova

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: and
bs: i

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Parent comment
bs: Roditeljski komentar

en: The parent comment.
bs: Roditeljski komentar.

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bs: Prikaži dubinu komentara ako je u nizu.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bs: Sortiraj po redu u nizu. Ovo će sačuvati komentare i odgovore na njih zajedno.

en: Reply-to link
bs: Link za odgovor na komentar.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bs: Pruža jednostavan link za objavu odgovora na komentar.

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Link this field to its user or an author's homepage
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika ili na autorov homepage

en: field
bs: polje

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Week @week
bs: Sedmica @week

en: Delete view
bs: Izbriši view

en: Force single
bs: Forsiraj samo jedno

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Invalid display id @display
bs: Neispravan ID prikaza @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bs: Greška: handler za @table > @field ne postoji!

en: Do not use a relationship
bs: Ne koristi relaciju

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: The cache has been cleared.
bs: Keš je očiščen.

en: No link
bs: bez linka

en: Path: !path
bs: Putanja: !path

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: Analyze
bs: Analiziraj

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Is one of
bs: jedan od

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima sa jednom od specificiranih dopuštenih stavki.

en: Show All
bs: Prikaži sve

en: Comments are responses to node content.
bs: Komentari su odgovori na sadržaj noda.

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Action to take if argument is not present
bs: Akcija koja će se poduzeti ako argument nije prisutan

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
bs: Ako je ova vrijednost primljena kao argument, argument će biti ignorisan; tj. "sve vrijednosti"

en: Wildcard title
bs: Wildcard naslov

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
bs: Naslov koji će se koristiti kao wildcard u zamjenama bilo gdje.

en: Action to take if argument does not validate
bs: Akcija koja će se izvršiti ako argument nije validan

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bs: Prepiši vrijednost koja će biti prikazana anonimnim korisnicima

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
bs: Ako je odabrano, unesite tekst koji će vidjeti anonimni korisnici u prikazano polje.

en: Text to display for anonymous users
bs: Tekst koji će se prikazati anonimnim korisnicima.

en: Use default RSS settings
bs: Koristi defaultne RSS postavke

en: Title plus teaser
bs: Naslov plus uvod

en: Front page feed
bs: Feed početne strane

en: View link
bs: Link za komentar

en: Link this field
bs: Linkaj ovo polje

en: Only show "listed" file attachments
bs: Prikaži samo "listed" zakačene datoteke

en: Link this field to its node
bs: Linkaj ovo polje na njegov nod

en: Delete link
bs: Obriši link

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: No fields available.
bs: Nema dostupnih polja.

en: Numeric
bs: Numerički

en: Alt text
bs: Alt tekst

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: Broken handler @table.@field
bs: Nepravilan handler @table.@field

en: Skipping broken view @view
bs: Preskačem slomljen view @view

en: Ajax callback for view loading.
bs: Ajax callback za učitavanje view-a.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
bs: Konverter će dati sve od sebe da pretvori Views1 view u Views2. Ova konverzija nije pouzdana; vjerovatno će te morati napraviti prepravke da bi se dva view-a poklopila. Views1 view možete uvesti kroz normalni tab za Uvoz.

en: Changes cannot be made to a locked view.
bs: Ne možete mijenjati zaključani view.

en: Convert stored Views 1 views.
bs: Pretvori sačuvane Views1 views-e.

en: Convert view
bs: Pretvori view

en: Create customized lists and queries from your database.
bs: Kreiraj prilagođene liste i pozive iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bs: Administrativno sučelje za Views. Bez ovog modula, ne možete kreirati i uređivati vaše views-e.

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
bs: Tabela u primjeru ima primjer sadržaja i može biti u relaciji sa nodovima.

en: Example content
bs: Primjer sadržaja

en: Some example content that references a node.
bs: Primjer sadržaja koji referira na node

en: Example node
bs: Primjer nod-a

en: Plain text field
bs: Polje za obični tekst

en: Just a plain text field.
bs: Samo polje za obični tekst

en: Numeric field
bs: Polje za brojeve

en: Just a numeric field.
bs: Samo polje za brojeve

en: Boolean field
bs: Polje za istinitu vrijednost

en: Just an on/off field.
bs: Samo polje za uključeno/isključeno vrijednost

en: Timestamp field
bs: Timestamp polje

en: Just a timestamp field.
bs: Samo timestamp polje

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
bs: Emulira defaultnu prednju stranu Drupala; put od deaultne početne strane možete postaviti do ovog view-a da biste ovaj view postavite za svoju početnu stranu

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
bs: Naslov koji će se koristiti kada je prisutan ovaj argument. On će zanemariti naslov view-a i naslove prošlih argumenata. Ovdje možete koristiti zamjene sa procentom. Koristite "%1" za prvi argument, "%2" za drugi, itd.

en: Validator options
bs: Opcije validatora

en: Display all values
bs: Prikaži sve vrijednosti

en: Hide view / Page not found (404)
bs: Sakrij view / Stranica nije pronađena (404)

en: Display empty text
bs: Prikaži prazan tekst

en: Provide default argument
bs: Postavite defaultni argument

en: Provide default argument options
bs: Postavite opcije za defaultni argument

en: Default argument type
bs: Tip defaultnog argumenta

en: Broken/missing handler
bs: Pogrešan/Nedostaje handler

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bs: Handler za ovaj predmet je slomljen ili nedostaje i ne može se koristiti. Ako je neki modul ponudio rukovatelja i bio onemogućen, ponovno omogućavanje modula može vratiti handler. Inače, vjerojatno biste trebali obrisati ovaj predmet.

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bs: Ako je odabrano, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3 (za OR) ili 1,2,3 (za AND).

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
bs: Ako je odabrano, više instanci ovog argumenta može raditi zajedno, kao da su dobili više pojmova na isti argument. Ova postavka nije kompatibilna sa  "Smanjite duplikata " postavkom.

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Fail basic validation if any argument is given
bs: Osnovna validacija ne prolazi ukoliko je dan ijedan argument.

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bs: Označavajući ovo polje, možete ograničiti da view sa više argumenata nego što je potrebno ne prođe osnovnu validaciju.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
bs: Ako je označeno, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3 ili 1,2,3.

en: Exclude the argument
bs: Isključi ovaj argument

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
bs: Ako je označeno, brojevi uneseni u argument će biti isključeni umjesto da ograničavaju view.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
bs: Mod riječnika primjenjuje ograničenje na broj karaktera koji se mogu koristiti u argumentu, koje dozvoljava sažetku view-a da se ponaša kao riječnik.

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
bs: Na koliko karaktera da se filtrira argument. Ako je stavljeno na 1, sva polja koja počinju sa slovom iz argumenta će biti usklađena.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
bs: Pri prikazu rezultata argumenta, kako da se oblikuju slova.

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
bs: Oznaka za ovo polje koja će biti prikazana krajnjim korisnicima ukoliko stil to zahtjeva.

en: Exclude from display
bs: Isključi iz prikaza

en: Rewrite the output of this field
bs: Prepišite učinak ovog polja

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
bs: Ako je označeno, možete izmijeniti proizvod ovog polja određujući tekstualni string sa zamjenskim tokenom koji može koristiti bilo koji već postojeći proizvod drugih polja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Tekst koji će biti prikazan za ovo polje. Može sadržavati HTML. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Output this field as a link
bs: Prikaži ovo polje kao link.

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti link. Destinacija linka mora biti unijeta ispod.

en: Link path
bs: Putanja linka

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Drupalova putanja ili apsolutni URL za ovaj link. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
bs: Unesite tekst za "alt" tekst koji će većina web preglednika prikazati kao tooltip kada pređete mišem preko linka.

en: Prefix text
bs: Prefiks tekst

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati prije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Suffix text
bs: Sufiks tekst

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati poslije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bs: <p>Morate unijeti još neka dodatna polja za ovaj displej prije korištenja ovog polja. Ova polja mogu biti označena kao <em>Isključi iz displeja</em> ako tako želite. Obratite pažnju da zbog načina generisanja sortiranja, ne možete koristiti polja koja dođu nakon ovog polja; Ukoliko su vam potrebna polja koja nisu prikazana ovdje, ponovo organizujte redoslijed vaših polja.</p>

en: Trim this field to a maximum length
bs: Skrati ovo polje na maksimalnu dužinu

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
bs: Ako je označeno, polje će biti skraćeno na maksimalan broj karaktera.

en: Trim only on a word boundary
bs: Skrati samo na kraju riječi

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti skraćeno na kraju riječi. Tu je zajamčeno da će biti maksimalan broj znakova ili manje.

en: Add an ellipsis
bs: Dodaj tri tačke

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bs: Ako je označeno, znak  "..." će biti dodat ako je polje skraćeno.

en: Strip HTML tags
bs: Skini HTML tagove

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bs: Ako je označeno, svi HTML tagovi će biti ukinuti.

en: Field can contain HTML
bs: Polje može sadržavati HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bs: Ako je označeno, HTML korektor će propisno zatvoriti tagove kada polje bude skraćeno.

en: If checked, true will be displayed as false.
bs: Ako je označeno, TRUE će biti prikazano kao FALSE.

en: Round
bs: Zaokruži

en: If checked, the number will be rounded.
bs: Ako je označeno, broj će biti zaokružen.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bs: Odredi koliko brojeva će se prikazati iza decimalnog zareza.

en: What single character to use as a decimal point.
bs: Koji znak će se koristiti kao decimalni zarez.

en: What single character to use as the thousands separator.
bs: Koji znak će se koristiti kao separator za hiljade.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti prije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti poslije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
bs: Ovaj item trenutno nije otkriven. Ako ga <strong>otkrijete</strong>, korisnici će biti omogućeni da izmjene filter kada ga vide.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
bs: Ovaj item je trenutno otkriven. Ako ga <strong>sakrijete</strong>, korisnici neće biti omogućeni da izmjene filter kada ga vide.

en: Unlock operator
bs: Operator za otključavanje

en: When checked, the operator will be exposed to the user
bs: Ako je selektovan, operator će biti otkriven korisniku

en: Operator identifier
bs: Identifikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj operator.

en: Filter identifier
bs: Filtriraj identifikator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj filter. Ne može biti prazno.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
bs: Forsiraj ovaj otkriveni filter da prihvati samo jednu opciju.

en: Remember
bs: Zapamti

en: Remember the last setting the user gave this filter.
bs: Zapamti zadnje postavke koje je korisnik zadao ovom filteru.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bs: Identifikator je obavezan ako je filter otkriven.

en: This identifier is not allowed.
bs: Identifikator nije dozvoljen

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: exposed
bs: izložen

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Limit list to selected items
bs: Ograniči  listu na odabrane stavke

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bs: Ako je označeno, samo stavke koje su označene ovdje će biti prikazane korisniku.

en: Is all of
bs: Sve od

en: Is none of
bs: Nijedan od

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
bs: Filteri sa razlikom između velikih i mali slova mogu biti brži. MySQL može ignorirati tu razliku.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
bs: Label za ovaj odnos koji će biti prikazan samo administrativno.

en: Require this relationship
bs: Zahtjevaj ovaj odnos

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
bs: Ako se zahtijeva, item-i koji nemaju ovaj odnos neće se prikazati.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko <a href="@modules">omogućite Modul za naprednu pomoć</a>, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko instalirate Modul za naprednu pomoć sa !href, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: Warning! Broken view!
bs: Upozorenje! Neispravan view!

en: Broken
bs: Slomljen

en: Install the advanced help module for the getting started
bs: Instalirajte Modul za naprednu pomoć da bi krenuli

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
bs: Niste sigurni šta da radite? Pokušajte na "!getting-started" stranici.

en: Displays
bs: Prikazi

en: These queries were run during view rendering:
bs: Ovi upiti su se izvršili prilikom pravljenja view-a

en: This display has no path.
bs: Ovaj prikaz nema putanju.

en: Query build time
bs: Vrijeme pravljenja upita

en: Query execute time
bs: Vrijeme izvršavanja upita

en: View render time
bs: Vrijeme pravljenja view-a

en: No query was run
bs: Nijedan upit nije pokrenut

en: Unable to preview due to validation errors.
bs: Pregled nije moguć zbog greške pri validaciji.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
bs: Odvojite argumente sa / kao da su dio URL putanje.

en: Clone view %view
bs: Kloniraj view %view

en: View name
bs: Ime view-a

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
bs: Ovo je jedinstveno ime za view. Smije sadržavati samo slova, brojeve i donje crtice; koristi se da identificira view u internom sistemu i da generiše jedinstvena imena za lakše korištenje u predlošcima za temu. Ukoliko mijenjate view koji je došao predinstaliran sa modulom, ime se ne smije mijenjati ili će u suprotnom biti kreiran novi view.

en: View description
bs: Opis view-a

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bs: Ovaj opis će biti prikazan na Views UI administraciji da vam objasni o čemu je taj view.

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
bs: Unesite opcionalni tag za ovaj view; on se koristi samo da pomogne pri sortiranju views-a na administrativnoj stranici.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
bs: Tip view-a je primarna tabela za koje se informacije prikupljaju. Tip view-a kontroliše koje argumente, polja, kriterije za sortiranje i filtere imate dostupne, tako da jednom kada se podesi <strong>ne može biti promijenjen</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
bs: Morate koristiti jedinstveno ime za ovaj view.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite da vratite %name view?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
bs: Vraćanje view-a će izbrisati view koji je u bazi podataka i vratiti ga na defaultni view. Sve promjene koje ste napravili će biti izgubljene i neće se moči vratiti.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati view %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
bs: Brisanje view-a je nepovratno.

en: The view has been deleted.
bs: View je obrisan.

en: There is no lock on view %view to break.
bs: Nema katanca na %view view za slomiti.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite slomiti katanac na %name view-u?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bs: Ako slomite ovaj katanac, sve promjene koje je napravio !user će biti izgubljene!

en: Break lock
bs: Slomij katanac

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bs: Katanac je slomljen i sada možete raditi promjene na view-u.

en: Edit view %view
bs: Uredi view %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bs: Unesi ime za ovaj view ako je drugačije od izvornog view-a. Ostavi prazno ako se koristi ime izvornog view-a.

en: Paste view code here
bs: Zalijepi view kod ovdje.

en: Unable to interpret view code.
bs: Nije moguće protumačiti view kod.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
bs: Uvozite view kreiran u Views verziji 1. Moguće je da će te morati podesiti neke postavke da bi sve radilo ispravno.

en: That view is not compatible with this version of Views.
bs: Ovaj view nije kompatibilan ovoj verziji Views-a.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bs: View sa ovim imenom već postoji; molimo izaberite drugo ime.

en: Display plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za prikaz @plugin nije dostupan.

en: Style plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za stil @plugin nije dostupan.

en: @type handler @table.@field is not available.
bs: @type handler @table.@field nije dostupan.

en: Unknown or missing table name
bs: Nepoznato ili nedostajuće ime tabele

en: Click on an item to edit that item's details.
bs: Kliknite na stavku da izmijenite detalje.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
bs: Ovaj view ima neispravan defaultni prikaz i ne može biti korišten.

en: Export this view
bs: Izvezi view

en: Create a copy of this view
bs: Kopiraj view

en: Go to the real page for this display
bs: Idite na pravu stranu za ovaj prikaz

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
bs: Greška: Prikaz @display koristi plugin nazvan '@plugin', ali taj plugin ne postoji!

en: Missing style plugin
bs: Nedostaje style plugin

en: Change settings for this style
bs: Promijeni postavke za ovaj style

en: &nbsp; Style: !style
bs: &nbsp; Stil: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
bs: Neispravan ID prikaza pronađen pri regeneraciji tabova

en: Unable to initialize default display
bs: Nije moguće pokrenuti defaultni prikaz

en: Add display
bs: Dodaj prikaz

en: Remove display
bs: Ukloni prikaz

en: Restore display
bs: Povrati prikaz

en: View analysis
bs: Pogledaj analizu

en: View details
bs: Detalji za view

en: Configure @type
bs: Podesi @type

en: Rearrange @type
bs: Preuredi @type

en: Broken field @id
bs: Neispravno polje @id

en: There are no @types available to add.
bs: Nema @types dostupnih za dodavanje.

en: Configure @type %item
bs: Podesi @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
bs: Podesi dodatne postavke za @type %item

en: Change summary style for @type %item
bs: Promijeni stil sažetka za @type %item

en: Internal error: broken plugin.
bs: Interna greška: neispravan plugin.

en: Configure summary style for @type %item
bs: Podesi stil sažetka za @type %item

en: Clear Views' cache
bs: Obriši Views keš

en: Add Views signature to all SQL queries
bs: Dodaj Views potpis za sve SQL upite

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
bs: Svi Views-generirani upiti će imati poseban 'VIEWS' = 'VIEWS' string u WHERE klauzuli. Ovo će olakšati identifikaciju Views upita u logu servera ali bi se trebalo koristiti samo kod rješavanja problema.

en: Disable views data caching
bs: Onemogući keširanje podataka views-a

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bs: Views-i keširaju podatke o dostupnim tabelama, modulima i views-ima kako bi poboljšali performanse. Ako označite ovu stavku, Views neće keširati podatke i uvijek će ih ponovo izgraditi kada to bude potrebno. Ovo može imati ozbiljan uticaj na performanse vaše web stranice.

en: Ignore missing advanced help module
bs: Ignoriraj nepostojeći Modul za naprednu pomoć.

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
bs: Views-i koriste Modul napredne pomoći kako bi vam omogućili pomoćni tekst; ako ovaj Modul nije dostupan, Views-i će vas obavještavati, ukoliko ne podesite ovdje.

en: Show query above live preview
bs: Prikaži upit iznad pregleda "uživo"

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
bs: Pregled "uživo" će vam prikazati kako izgleda view koji kreirate. Označite ovdje ako želite da vidite upit i ostale informacije iznad pregleda; ostavite neoznačeno da prikažete te informacije ispod pregleda.

en: Show other queries run during render during live preview
bs: Prikaži ostale upite koji se pokreću tokom izvršavanja pregleda "uživo"

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bs: Drupal ima potencijal da pokreće mnogo upita dok se view izvršava. Ako označite ovu stavku biće prikazan svaki upit koji se pokreće tokom izvršavanja pregleda "uživo".

en: Do not show hover links over views
bs: Ne prikazuj hover linkove iznad views-a

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
bs: Kako bi olakšao admnistraciju, Views prikazuje hover linkove da vas odvede na stranicu gdje mijenjate i izvozite view, tamo gdje god je view korišten. Ovo može biti nezgodno na nekim temama pa ako vam pravi probleme, možete ga isključiti ovdje.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
bs: Omogući statistiku performansi views-a kroz Devel modul.

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
bs: Označite ovo da omogućite statistiku performansi <em>ako je Devel modul instaliran</em>.

en: Disable javascript with Views
bs: Onemogući javascript sa Views-ima

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
bs: Ako imate problema sa javascriptom, možete ih isključiti ovdje; View UI će i dalje raditi kako treba, samo ne tako dobro.

en: Page region to output performance statistics
bs: Region stranice u kojem će se prikazati statistika performansi

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
bs: Oznaka za "Any" vrijednost na izloženim filterima.

en: Error: missing @component
bs: Greška: nedostaje @component

en: Server reports invalid input error.
bs: Server prijavljuje grešku pri unosu.

en: View analysis can find nothing to report.
bs: Analiza view-a ne može naći ništa za izvještaj.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bs: Ovaj view ima samo defaultni prikaz i zato neće biti postavljen nigdje na vašoj stranici; možda bi htjeli da dodate stranicu ili blok prikaz.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
bs: Nema Views1 views-a sačuvanih u bazi podataka koji bi se mogli konvertovati.

en: Converted
bs: Konvertovan

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
bs: Tabela ispod prikazuje viewse iz Views verzije 1 koji su sačuvani u bazi. Možete ih konvertovati u Views verziju 2 ili ih izbrisati. Viewsi se mogu konvertovati samo ako već ne postoji view sa istim imenom.

en: Unable to find view.
bs: Nije moguće pronaći view.

en: Unable to convert view.
bs: Nije moguće pretvoriti view.

en: The view has been deleted
bs: View je izbrisan

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
bs: Handler @handler je pokušao da napravi beskonačnu petlju!

en: Reduce duplicates
bs: Smanji duplikate

en: Default settings for this view.
bs: Defaultne postavke za ovaj view.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bs: Prikaži view kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
bs: Prikaži redove jedan ispod drugog.

en: Displays rows as an HTML list.
bs: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
bs: Prikaži redove u grid-u/rešetki.

en: Displays rows in a table.
bs: Prikaži redove u tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
bs: Prikaži defaultni sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bs: Prikaži neformatiran sažetak, sa opcijama za jedan ispod drugog ili u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
bs: Generiši RSS feed iz view-a.

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Fixed entry
bs: Fiksni zapis

en: Will be available to all users.
bs: Biće dostupan svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima iz jedne od specificiranih uloga.

en: set_display() called with invalid display id @display.
bs: set_display() pozvan sa nepravilnim id-om prikaza @display.

en: sort criteria
bs: kriterij za sortiranje

en: Sort criterion
bs: Kriterijon za sortiranje

en: sort criterion
bs: kriterijon za sortiranje

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
bs: jQuery UI Tabs: Neusklađen fragment identifikator.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
bs: jQuery UI Tabs: Nema dovoljno argumenata za dodavanje taba.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bs: Stavke agregatora su uvezene iz vanjskog RSS ili Atom feed-a.

en: The title of the aggregator item.
bs: Naslov stavke agregatora.

en: The link to the original source URL of the item.
bs: Link prema originalnom izvornom URL-u stavke.

en: The author of the original imported item.
bs: Autor originalne uvezene stavke.

en: The actual content of the imported item.
bs: Stvarni sadržaj uvezene stavke.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bs: Datum objave originalnog feeda. (Na nekim feedovima, ovo će biti datum kada je feed uvezen.)

en: The unique ID of the aggregator feed.
bs: Jedinstveni ID za feed agregator.

en: The title of the aggregator feed.
bs: Naslov agregatora feeda.

en: The link to the source URL of the feed.
bs: Link na izvorni URL feeda.

en: The date the feed was last checked for new content.
bs: Datum kada je feed zadnji put provjeren za novi sadržaj.

en: The description of the aggregator feed.
bs: Opis agregatora feeda.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bs: Prikaži stavku agregator feeda koristeći podatke iz originalnog izvora.

en: The book the node is in.
bs: Knjiga u kojoj je nod

en: The weight of the book page.
bs: Težina stranice knjige

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bs: Dubina stranice knjige u hijerarhiji; najgornje knjige imaju dubinu od 1.

en: The parent book node.
bs: Nod roditeljske knjige

en: The title of the comment.
bs: Naslov komentara.

en: The text of the comment.
bs: Tekst komentara.

en: The comment ID of the field
bs: ID polja za komentar

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bs: Ime autora komentara. Može biti prikazano kao link na autorovu web stranicu.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bs: Adresa web stranice autora komentara. Može biti prikazano kao link. Ako je autor registrovani korisnik, ovo polje će biti prazno.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Date and time of when the comment was posted.
bs: Vrijeme i datum objave komentara.

en: Provide a simple link to view the comment.
bs: Pruža jednostavan link za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
bs: Pruža jednostavan link za uređivanje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
bs: Pruža jednostavan link za brisanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
bs: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
bs: Roditeljski CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bs: ID roditeljskog komentara.

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Last comment author
bs: Autor zadnjeg komentara.

en: The name of the author of the last posted comment.
bs: Ime autora koji je objavio zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Updated/commented date
bs: Datum osvježavanja/komentarisanja

en: Singular LID
bs: Singularni LID

en: Poll
bs: Anketa

en: Profile URL
bs: Profil URL

en: Has attached files
bs: Ima zakačene datoteke

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Link this field to its comment
bs: Linkaj ovo polje na njegov komentar

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Link this field to new comments
bs: Linkaj ovo polje na nove komentare

en: contact
bs: kontakt

en: Unknown group
bs: Nepoznata grupa

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Current user's language
bs: Trenutni korisnikov jezik

en: Default site language
bs: Defaultni jezik stranice

en: No language
bs: Bez jezika

en: Current installed version
bs: Trenutno instalirana verzija

en: Unknown node type
bs: Nepoznat tip noda

en: Check for new comments as well
bs: Provjeri i za nove komentare

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
bs: Ako želite da validirate prema specifičnom tipu noda, odaberite tip ovdje; ako nijedan nije odabran, svi nodovi će proći.

en: Validate user has access to the node
bs: Provjeri da li korisnik ima pristup nodu.

en: Node IDs separated by , or +
bs: Nod ID odvojeni sa , ili +

en: Build mode
bs: Mod izgradnje

en: Display node comments
bs: Prikaži komentare na nod

en: No alternate
bs: Bez alternative

en: Alternative sort
bs: Alternativni poredak

en: Alternate sort order
bs: Alternativni redoslijed razvrstavanja

en: On empty input
bs: Na prazan unos

en: Show None
bs: Ne prikaži ništa

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.

en: Display score
bs: Prikaži rezultat

en: Link this field to download the file
bs: Linkaj ovo polje na preuzimanje datoteke

en: Set the breadcrumb for the term parents
bs: Postavi breadcrumb za roditelje izraza/terma

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bs: Ako je odabrano, breadcrumb će sadržavati sve roditeljske izraze, od kojih je svaki link na ovaj view. Imajte na umu da ovo radi samo ako je samo jedan izraz primljen.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: Allow multiple terms per argument
bs: Dozvoli višestruke izraze po argumentu

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
bs: Ako je odabrano, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3. U zavisnosti od broja JOIN operacija koje će zahtjevati, AND će biti tretirano kao OR sa ovim argumentom.

en: No vocabulary
bs: Bez riječnika

en: Link this field to its taxonomy term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegove kategorije

en: Link this field to its term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegovog izraza

en: Limit terms by vocabulary
bs: Ograniči izraze po riječniku

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bs: Ako želite provjeriti valjanost za određene riječnike, označite ih; ako nijedan nije označen, svi izrazi će proći.

en: Term IDs separated by , or +
bs: ID izraza razdvojeni sa , ili +

en: Term name or synonym
bs: Ime izraza ili sinonim

en: Term name/synonym converted to Term ID
bs: Ime izraza/sinonima pretvoreno u ID izraza

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
bs: Izaberite formu ovog argumenta; ako koristite ime izraza, u principu je mnogo efikasnije da ga pretvorite u ID izraza i koristite  "Taxonomy: Term ID" nego  "Taxonomy: Term Name" kao argument.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
bs: Pretvara crtice iz URL-a u prazna polja u argumentu imena izraza.

en: Include untranslated nodes
bs: Uključi neprevedene nodove

en: Current language
bs: Trenutni jezik

en: Translation option
bs: Opcije prevođenja

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
bs: Opcije prevođenja vam omogućuju da odredite kojem prevodu ili prevodima u setu prevoda želite da se pridružite. Odaberite "Current language" ili "Default language" da se pridružite prevodu jednog od ta dva jezika. Izaberite specifičan jezik da se pridružite prevodu tog jezika. Ako odaberete "All", svaki prevod će kreirati novi red, što može izazvati pojavu duplikata.

en: To the user
bs: Na korisnika

en: With a mailto:
bs: Sa mailto:

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Usernames
bs: Korisnička imena

en: Enter a comma separated list of user names.
bs: Unesite listu korisničkih imena, odvojenu zarezima.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
bs[0]: Ne mogu da nađem korisnika: @users
bs[1]: Ne mogu da nađem korisnike: @users
bs[2]: Ne mogu da nađem korisnike: @users

en: Also look for a node and use the node author
bs: Takođe pronađi i nod i koristi autora noda.

en: Type of user argument to allow
bs: Tip dozvoljenog korisničkog argumenta

en: Only allow numeric UIDs
bs: Dozvoli samo numerički UID

en: Only allow string usernames
bs: Dozvoli samo korisnička imena u stringu

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bs: Dozvoli i numeričke UID i string korisnička imena

en: Restrict user based on role
bs: Zabraniti na temelju uloge korisnika

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bs: Ako nisu izabrane uloge, korisnicima iz bilo koje uloge će biti dozvoljeno.

en: Multiple displays
bs: Višestruki prikazi

en: The style selected does not utilize fields.
bs: Izabrani stil ne koristi polja.

en: None defined
bs: Nije definisano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bs: Ovaj view trenutno uređuje korisnik !user i nije ga moguće uredjivati. Ovaj katanac je star !age. Kliknite ovdje da <a href="!break">otključate katanac</a>.

en: New view
bs: Novi view

en: Changed view
bs: Izmjenjen view

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
bs: View %name, prikazuje stavke tipa <strong>@base</strong>.

en: Live preview
bs: Stvarni prikaz

en: Title: @title
bs: Naslov: @title

en: @current of @max
bs: @current od @max

en: There are no views to be exported at this time.
bs: Trenutno nema views-a za izvoz

en: Show only these tags
bs: Prikaži samo ove tagove

en: use views exporter
bs: koristi alat za izvoz views-a

en: Bulk export
bs: Masovni izvoz

en: Views exporter
bs: Alat za izvoz views-a

en: Allows exporting multiple views at once.
bs: Dozvoli izvoz više views-a odjednom.
