Views (6.x-3.2) - en to mk translation catalogue (42 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: user
mk: корисник

en: Content
mk: Содржина

en: Type
mk: Тип

en: Author
mk: Автор

en: List
mk: Листа

en: Remove
mk: Одстрани

en: Comments
mk: Коментари

en: Taxonomy
mk: Таксономија

en: Content types
mk: Типови содржина

en: Search
mk: Барање

en: - None -
mk: - Ништо -

en: Required
mk: Побарано

en: Settings
mk: Поставки

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Add
mk: Додај

en: Active
mk: Активно

en: Roles
mk: Улоги

en: Location
mk: Локација

en: node
mk: јазол

en: Anonymous
mk: Анонимен

en: in
mk: во

en: Relationships
mk: Релации

en: Relationship
mk: Релација

en: empty
mk: празно

en: Add @type
mk: Додај @type

en: Localization
mk: Локализација

en: filter
mk: филтер

en: Post date
mk: Датум на објава

en: upload
mk: качи

en: contact
mk: контакт

en: - All -
mk: - Сите -

[ctx: Sort order]
en: Default sort
mk: Основно сортирање

[ctx: Sort order]
en: Date
mk: По датум

[ctx: Sort order]
en: Numerical
mk: Нумеричко

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
mk: Текстуално

en: Add !display
mk: Додај !display

en: @display_title details
mk: @display_title детаљи
