Views attach (6.x-2.1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Profile
fr: Profil

en: Replacement tokens
fr: Jetons (<em>tokens</em>) de substitution

en: Node content
fr: Contenu du nœud

en: Profile settings
fr: Paramètres du profil

en: Display the view as a part of a user profile.
fr: Afficher la vue comme élément d'un profil utilisateur.

en: Display the view as part of a node's content.
fr: Afficher la vue comme élément du contenu d'un nœud.

en: Build modes
fr: Modes de construction

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Show the title of the view above the attached view.
fr: Afficher le titre de la vue au-dessus de la vue attachée.

en: No special handling
fr: Pas de prise en charge spécifique

en: Use the ID of the node the view is attached to
fr: Utiliser l'identifiant (ID) du nœud auquel la vue est attachée

en: Use tokens from the node the view is attached to
fr: Utiliser les jetons (tokens) du nœud auquel la vue est attachée

en: Use tokens from the user the view is attached to
fr: Utiliser les jetons (tokens) de l'utilisateur auquel la vue est attachée

en: Attached view: !view - !display
fr: Vue attachée : !view - !display
